Pátek 24. května

18:00 – 20:00
INDEPENDENT
20:00 – 23:00
VEČERNÍ MIX
23:00 – 00:00
POTICHU

Sobota 25. května

00:00 – 05:00
NOČNÍ MIX
00:00 – 05:00
NOČNÍ MIX
05:00 – 09:00
FOLKLOR
09:00 – 12:00
DOPOLEDNÍ MIX
12:00 – 16:00
ART
16:00 – 17:00
HODINA S MARIÍ
17:00 – 18:00
HODINA S VĚRKOU
18:00 – 19:00
HODINA S JARKEM
19:00 – 20:00
FOLK
20:00 – 23:00
VEČERNÍ MIX
23:00
POTICHU

Celý program
Rubriky

Ve středu vysíláme dvouhodinový rozhovor o Dárek Jamu, na kterém zahrají Nedivoč, Fajfr a další

Minifestival Dárek Jam se letos uskuteční hned ve čtyřech termínech a na čtyřech místech v Ostravě. O akci si bude povídat Tobi ve dvouhodinovém rozhovoru hned s několika lidmi, kteří do našeho studia přijdou ve středu 16. listopadu od 16 hodin. Dorazí spoluorganizátorka Zuzana Janošová, ředitel partnerské Charity Ostrava Martin Pražák a také Šárka Mokrá z další partnerské organizace Pomůžu jak můžu.

Tradiční vánoční iniciativa Dárek Jam už od roku 2012 pořádáním koncertů pomáhá maminkám a dětem z azylových domů a lidem bez domova v Ostravě. Princip je jednoduchý. Kapely napříč populárními žánry bez nároku na honorář koncertují v některém z ostravských klubů a návštěvníci koncertu přinesou jako vstupné vánoční dárky pro potřebné nebo přispějí finančně. Letos budou moci takto podpořit maminky a děti nejen v Ostravě, ale také v Jemenu, kde provozuje jídelnu pro hladovějící ostravská organizace Pomůžu jak můžu.

„Vždy jsme se zaměřovali na pomoc lidem v místě, kde žijeme. Protože známe profesionální, přesně cílenou práci Charity Ostrava, šel výtěžek z akce Dárek Jam devět let na pomoc lidem, o něž pečuje právě ona. Letos ale vzhledem k tomu, co se ve světě děje, chceme svou troškou podpořit také úsilí lidí, kteří se snaží pomáhat i daleko za hranicemi Česka. Chceme poukázat na to, že celá planeta je naším domovem a že pomáhat můžeme a musíme kdekoli, stačí jen chtít. Proto jsme letos oslovili ostravskou organizaci Pomůžu jak můžu, která jednoduchým způsobem, zcela na dobrovolnické bázi, vaří každý den jídlo 166 lidem trpícím hladomorem v Jemenu,“ říká Pavel Kareš, jeden ze tří zakladatelů Dárek Jamu. 

„O nějaké hudební akci pro Pomůžu jak můžu a zviditelnění jemenského dramatu jsme uvažovali od vzniku organizace v roce 2018. Nikdo z nás na to ale neměl kapacity. Po práci, kdy se Pomůžu jak můžu věnujeme, sebere všechen čas administrativa a věci kolem fundraisingu. Když tedy přišel návrh z Dárek Jamu, abychom letošní ročník zaštítili, samozřejmě jsme s radostí přijali,“ dodává Šárka Mokrá z Pomůžu jak můžu.

Letos navíc na Dárek Jamu koncertuje hned 12 kapel ve čtyřech ostravských klubech. Lidé se mohou těšit na akustické koncerty Nedivoč a Ptakustik i Empty Pipen 23. listopadu v BarBaru, na Adobre, Ave!Band a Triguitosaur 1. prosince v Hudebním bazaru, na Adána a Vadima 8. prosince v La Petite Conversation a také na akustický set Downbelow, na Lukáše Vlčka a na Acustrio Václava Fajfra a Hlubinu 15. prosince v Zadních vrátkách.

Loni se povedlo Charitě Ostrava z nasbíraných darů vybavit hernu pro děti Charitního domu sv. Zdislavy v Ostravě-Zábřehu, provést bezbariérové úpravy, navýšit kapacitu domu téměř o sto procent, na 42 míst a poskytnout jídlo ženám a mužům bez domova. 

Letos všechny věcné dárky budou věnovány opět maminkám a dětem, které našly domov v Charitním domě sv. Zdislavy, trvanlivé potraviny poslouží k přípravě jídel pro lidi bez domova a finanční dary budou zaslány na provoz jídelny pro chudé do jemenského Sanaa, kam se materiální pomoc přepravit nedá.

„Prosíme návštěvníky koncertů, aby jako vstupné věnovali dárky, kterými udělají radost dětem a maminkám v azylovém domě stejně jako by ji chtěli udělat sami sobě. Hodí se hračky, kosmetika,  hygienické potřeby, teplé ponožky, rukavice, čepice, oblečení nebo trvanlivé potraviny“, upřesňuje formu vstupného Dalibor Kraut z Charity Ostrava. Dárky i trvanlivé potraviny budou vybírat hned u vstupu lidé v tričku Charity Ostrava a finanční dary budou lidé moci vhodit do zapečetěných kasiček veřejné sbírky Pomůžu jak můžu.