Pátek 24. května

18:00 – 20:00
INDEPENDENT
20:00 – 23:00
VEČERNÍ MIX
23:00 – 00:00
POTICHU

Sobota 25. května

00:00 – 05:00
NOČNÍ MIX
00:00 – 05:00
NOČNÍ MIX
05:00 – 09:00
FOLKLOR
09:00 – 12:00
DOPOLEDNÍ MIX
12:00 – 16:00
ART
16:00 – 17:00
HODINA S MARIÍ
17:00 – 18:00
HODINA S VĚRKOU
18:00 – 19:00
HODINA S JARKEM
19:00 – 20:00
FOLK
20:00 – 23:00
VEČERNÍ MIX
23:00
POTICHU

Celý program

GRIFF – o hudbě, umění atd.

Záznamy odvysílaných rozhovorů si můžete poslechnout na Spotify, videozáznamy pak na YouTube.

POCAST GRIFF: Z Karviné do Carnegie Hall a pak rovnou na Colours. Sbormistryně Permoníku Martina Juríková

Jak se členům Koncertního sboru Permoník zpívalo v roce 2022 ve slavné americké Carnegie Hall nebo před několika desítkami tisíc lidí na Colours of Ostrava? Jaká je spolupráce s hvězdami české pop music jako je třeba Tomáš Klus? A jak vůbec funguje tento fenomenální pěvecký sbor? Na to jsme se ptali sbormistryně Martiny Juríkové. Ta byla hostem dalšího vydání pořadu Griff na internetových vlnách Rádia Ostravan. Sbormistryně nám také řekla, jaké bylo zvládnout partu rozdováděných dětí, které excelují v muzikálu „Oliver!“ v Národním divadle moravskoslezském a které právě Martina Juríková pro účinkování v této úspěšné inscenaci připravovala.

PODCAST GRIFF: Program děláme srdcem. Dramaturg festivalu Colours of Ostrava Filip Košťálek

Jak vzniká program nejsledovanějšího kulturního festivalu v České republice? Jak je těžké dostat do Ostravy takové hvězdy jako je Lenny Kravitz? Co by nechtěli pořadatelé už nikdy v životě zažít? A která kapela chtěla vykonávat potřebu do kyblíků přímo na pódiu? To všechno prozrazuje v podcastu Griff Rádia Ostravan dramaturg Colours of Ostrava Filip Košťálek. Moderátoři Tomáš a Lucie se Filipa ptali i na to, jak se z dramaturga malých hudebních akcí vypracoval až na jednu z nejvýraznějších osobností Colours of Ostrava. Prozradil novinky, které festival v letošním roce chystá, a hovořil o své roli ve festivalovém týmu. Zároveň dal k dobru některé kuriózní požadavky zahraničních hvězd uplynulých ročníků. Rozhovor jsme vysílali živě 3. dubna 2024 (omlouváme se za sníženou zvukovou kvalitu tohoto záznamu)

PODCAST GRIFF – s ředitelem Janáčkovy filharmonie Janem Žemlou
Kolikrát viděl na pódiu dusícího se pěvce? Jak vnímá takovou situaci orchestr? Jaká chemie byla mezi ostravskými hudebníky a končícím šéfdirigentem Vasilijem Sinajským? Kdo bude jeho nástupcem? Bude nový koncertní sál přínosem i pro nehudební diváky? Jak hodnotí letošní jubilejní 70. sezonu Janáčkovy filharmonie? Co mu dává Ostrava, do které už dvanáct let dojíždí z vesnice u Drahanské vrchoviny?

PODCAST GRIFF – s architektem Davidem Kotkem 
V čem je Angola progresivnější než Ostrava? Proč má mít Ostrava mrakodrap? Proč je Karolina pro Ostravu přínosem? Které místo ve městě se může stát TOP lokalitou? Co plánuje jeho Projektstudio? Co ho nabíjí a co ubíjí?

PODCAST GRIFF – s hercem a provozovatelem baru Waldemar Přemyslem Burešem

Kde se inspiroval při ztvárnění estébáka v seriálu Volha? Odkud se bere jeho chlapáctví? Proč si herečka Klára Melíšková myslí, že je charakterní herec? Jak je možné, že i když žije v Ostravě a nemá herecké vzdělání, hraje v tolika seriálech a dalších filmových projektech? Plánuje organizovat v Ostravě nějakou kulturu?

PODCAST GRIFF – s malířem Pavlem Formanem

Nejen o jeho aktuální tvorbě. Proč rád maluje svou dceru? Jak prožívá otcovství ve čtyřiceti letech? V čem ho ovlivnil pobyt v Berlíně, kde žil, když mu bylo dvacet? Jak vnímá Berlín dnes? A proč se s kolegy rozhodl provozovat vlastní galerii GDM?

PODCAST GRIFF – s hercem Josefem Trojanem
Proč se rozhodl po natočení filmu Šarlatán získávat divadelní zkušenosti v ostravském Divadle Petra Bezruče? Musel na konkurz? Jak vnímá svůj ostravský pobyt? Dává mu táta Ivan Trojan herecké rady? Co vzkazuje divákům, kteří si během představení pomalu rozbalují bonbóny?

PODCAST GRIFF – s pastelkovým mágem Honzou Šádkem

Každý máme svůj smutný příběh. Honza vypráví ten svůj. Od heroinu k úspěšnému výtvarníkovi, jehož kresby dnes pomáhají i dětem v nemocnicích. Neláká ho štětec? Jak žije, když nekreslí? Kolik pastelek padne na jeho největší kresby? Existuje elektronické strouhátko?

PODCAST GRIFF – s herečkou Komorní scény Aréna Zuzanou Truplovou
Jak je těžké pro herečku vybrat správný čas na mateřství? Proč si myslí, že je nejvíc hejtovanou raperkou v Česku? Jak se s tím vypořádala? A jaké to je, když si pražský režisér během natáčení seriálu myslí, že je šikovná komparzistka?

PODCAST GRIFF – s muzikálovým hercem Tomášem Savkou
Proč přišel na rozhovor dvakrát? Jak vnímá Thálie, které za své role získal? A proč dal před lety přednost muzikálu v Ostravě?

VIDEOZÁZNAMY VYBRANÝCH GRIFFŮ: