Čtvrtek 20. června

00:00 – 05:00
NOČNÍ MIX
00:00 – 05:00
NOČNÍ MIX
05:00 – 07:00
FOLKLOR
05:00 – 07:00
FOLKLOR
07:00 – 12:00
DOPOLEDNÍ MIX
12:00 – 13:00
JAZZ
12:00 – 13:00
JAZZ
13:00 – 14:00
BLUES
14:00 – 15:00
FOLK
14:00 – 15:00
FOLK&COUNTRY
15:00 – 16:00
POP STARS
15:00 – 16:00
POP STARS
16:00 – 17:00
HARD AND HEAVY CLASSIC
17:00 – 18:00
HARD AND HEAVY CROSSOVER

Celý program
Rubriky

Soutěž Rádia Ostravan o nejlepší píseň inspirovanou pandemií. Vítěz obdrží 10 tisíc na hudební nástroje

Nezávislé internetové Rádio Ostravan, které hraje pouze hudbu autorů a interpretů Moravskoslezského kraje, vyhlašuje soutěž o nejlepší píseň inspirovanou aktuální společenskou situací kolem pandemie koronaviru Covid-19. Autor vítězné písně získá poukázku na nákup v prodejně Hudební svět v Ostravě v hodnotě 10.000 korun. A to není všechno – nejzajímavější soutěžní skladby rádio odvysílá v prosinci v rámci speciálního komentovaného pořadu.

Současná situace vyvolaná vládními opatřeními, která mají zamezit šíření koronaviru, uvrhla většinu hudebníků do nečekané izolace. A protože nemá smysl sedět s rukama v klíně, řada muzikantů a kapel si chybějící kontakt se svými fanoušky vynahrazuje skládáním a tvůrčí činností.

Rádio Ostravan v této souvislosti vyzývá všechny zástupce moravskoslezské hudební scény k vytvoření písní, které jakýmkoliv způsobem zrcadlí jejich aktuální pocity. Účastníci soutěže mají v tomto směru absolutně volnou ruku, takže vítány jsou jak písně přinášející závažné poselství o současném světě svíraném pandemií a písně reflektující vnitřní svět umělce, který bojuje s nucenou izolací, tak písně, které dodají lidem sílu k překonání nelehké doby. Uvítáme i písně, které se na aktuální společenské dění dívají s vtipným nadhledem.

Pravidla soutěže:

Pořadatelem soutěže je Rádio Ostravan ve spolupráci s obchodem Hudební svět, který letos slaví 20. výročí založení.

Účastník soutěže musí žít nebo působit na území Moravskoslezského kraje, případně z tohoto kraje pocházet a považovat ho za svůj hlavní domov.

Soutěže se mohou zúčastnit jak jednotlivci, tak vícečlenná hudební tělesa. V tom případě je podmínkou, aby buď hlavní autor, nebo alespoň polovina členů kapely splnila požadavek příslušnosti k Moravskoslezském kraji.

Vítězná píseň musí být zaznamenána v odpovídající technické kvalitě tak, aby mohla být zařazena do vysílání rádia.

Písně zasílejte formou odkazu ke stažení nahrávky na e-mail radio@ostravan.cz. Nahrávka musí být ve formátu WAV nebo MP3 (320 kbps). Uzávěrka soutěže je 30. listopadu 2020 ve 23.59 hodin.. Součástí e-mailu bude jméno autora hudby a textu, jméno interpreta a název písně.

Soutěž není žánrově omezena.

Do soutěže budou zařazeny jen zpívané a otextované písně, nikoliv instrumentální skladby. Musí jít o nové dílo jak v hudební, tak v textové složce. Coververze nejsou přípustné.

Zaslaná píseň nesmí být žádnou formou zveřejněna před vyhlášením výsledků soutěže. Porušení této podmínky má za následek diskvalifikaci účastníka.

Odměna je určena autorovi, případně autorům písně. V případě, že interpret písně není jejím autorem, obdrží odměnu pouze autor a rozdělí ji dle vlastního uvážení.

Pořadatel si vyhrazuje právo v případě nedostatečné kvality zaslaných písní tuto soutěž zrušit a vítěze nevyhlásit.

Zaslané písně bude hodnotit pětičlenná odborná porota ve složení Aleš Honus (zakladatel Rádia Ostravan), Milan Bátor (hudební publicista), Jan Petro (majitel Hudebního světa), Dalibor Klapuch (hudebník, kytarka.cz) a Martin Hradečný (provozovatel Kofola Clubu v Krnově). Vyhlášení výsledků proběhne na začátku prosince 2020.

Věříme, že se v soutěži sejde opravdu široké žánrové spektrum skladeb. Prosíme tedy o sdílení tohoto příspěvku všemi dostupnými prostředky. Čím více lidí dá o soutěži vědět na sociálních sítích i v dalších komunikačních kanálech, tím lépe i pro kulturu obecně.