Pátek 24. května

18:00 – 20:00
INDEPENDENT
20:00 – 23:00
VEČERNÍ MIX
23:00 – 00:00
POTICHU

Sobota 25. května

00:00 – 05:00
NOČNÍ MIX
00:00 – 05:00
NOČNÍ MIX
05:00 – 09:00
FOLKLOR
09:00 – 12:00
DOPOLEDNÍ MIX
12:00 – 16:00
ART
16:00 – 17:00
HODINA S MARIÍ
17:00 – 18:00
HODINA S VĚRKOU
18:00 – 19:00
HODINA S JARKEM
19:00 – 20:00
FOLK
20:00 – 23:00
VEČERNÍ MIX
23:00
POTICHU

Celý program
Rubriky

Rádio Ostravan začalo vysílat z Kulturního centra Provoz a chystá novinky

Internetové Rádio Ostravan, jehož hlavní náplní je prezentace hudby Ostravy a Moravskoslezského kraje, ode dneška vysílá z nového místa. Studio se přestěhovalo do prvního patra Kulturního centra Provoz na Havlíčkově nábřeží. Propojení s jedním z hlavních center nezávislého umění v Ostravě otevře rádiu nové obzory.

Jak uvedl programový šéf rádia Aleš Honus, nová lokalita nabízí daleko širší možnosti pro živé vysílání, které bude postupně obnoveno od konce léta. „Doposud jsme vysílali z malinkaté místnosti v jednom z kancelářských domů v Ostravě. Nyní sídlíme v domě, který dýchá uměním a je plný kreativních lidí, kteří můžou dát rádiu nový impuls,“ dodal šéf rádia.

Jak dodal ředitel Provozu Jan Dvořák, letošní rok je pro toto alternativní centrum ve znamení zásadních prostorových změn. „Nejprve jsme v dubnu zvětšili prostory přízemního baru, ze kterého se tak stalo i místo, kde se mohly začít pořádat koncerty, filmový klub nebo literární čtení. Ve druhé fázi jsme pak bývalý klub v patře proměnili na tři ateliéry. Potřebné úpravy v současnosti vrcholí a vedle Rádia Ostravan se k nám stačil nastěhovat již také Karel Jančík se svým labelem Korobushka Records. Jsem pyšný na to, že Provoz skrz vlastní ateliéry získá další funkci a poskytne dostupné zázemí výjimečným projektům a kreativcům,“ řekl Dvořák.

Hudební Rádio Ostravan je dceřiným projektem kulturního portálu Ostravan.cz, který je už téměř deset let zrcadlem kulturního dění Ostravy a Moravskoslezského kraje. Rádio můžete poslouchat na webových stránkách radioostravan.cz a také v mobilní aplikaci, která je k dispozici jak pro telefony se systémem Android, tak pro i-Phony.

Rádio Ostravan, které funguje už tři roky díky dotacím Statutárního města Ostrava a Moravskoslezského kraje, vysílá hudbu všech žánrů 24 hodin denně, součástí jsou i živě vysílané pořady. Ty si daly v červenci tradiční prázdninovou pauzu a postupně se budou obnovovat v srpnu. Jako první bude od druhého srpnového týdne obnovena hitparáda hudebních novinek Moravskoslezského kraje a také Klubání Richarda Kutěje, které se zaměřuje na alternativní hudbu a underground. Od září pak rádio chystá několik nových pořadů.

Rádio Ostravan bude mít nyní ke Kulturnímu centru Provoz velmi blízko, v plánu jsou mimo jiné přenosy některých koncertů a také spolupráce s alternativním hudebním vydavatelstvím Korobushka Records, které sídlí na stejném patře.

„Trvalo to takřka tři roky vývoje, ale dá se říct, že se z Provozu stalo stabilní kulturní centrum, které vedle koncertů a vlastních akcí jako jsou festivaly Inverze, Luft a Břeh, knižního nakladatelství Bílý Vigvam nebo literární platformy Harakiri disponuje už i dostatečně zabydlenými prostory – v přízemí je to bar a klub, v mezipatře galerie a v patře ateliéry. Každopádně neusínám na vavřínech, plány jsou velké a snad se brzy dočkáme i rozsáhlejší rekonstrukce celého domu,“ dodal Dvořák.